CHEŁMIŃSCY POLICJANCI KONTROLUJĄ STOSOWANIE SIĘ DO NOWYCH OBOSTRZEŃ - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

CHEŁMIŃSCY POLICJANCI KONTROLUJĄ STOSOWANIE SIĘ DO NOWYCH OBOSTRZEŃ

Data publikacji 11.10.2020

W związku ze wzrostem liczby zachorowań na Covid-19 i wprowadzeniem na terenie Polski „żółtej strefy”, miejscowi policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu chełmińskiego stosują się do nowych nakazów i obostrzeń.

Od wczoraj (10.10.20) na terenie całej Polski obowiązuje „żółta strefa”. W związku z tym, wprowadzone zostały nowe przepisy mające na celu walkę z pandemią koronawirusa. Dotyczą one między innymi zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Mając na uwadze zwalczanie Covid-19, a co za tym idzie zmniejszenie liczby zachorowań, miejscowi policjanci sprawdzają w jaki sposób mieszkańcy Chełmna oraz okolicznych wsi, stosują się do nowych zaleceń. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na miejsca, w których gromadzi się większa liczba osób np. targowiska, przystanki autobusowe, place zabaw. Kontrolują również placówki handlowe i usługowe, weryfikując przy tym zachowania klientów oraz obsługi.

Mając na uwadze walkę z trwającą pandemią, policjanci z pewnością będą kontynuowali swoje działania. Warto pamiętać jednak o tym, że w tym trudnym czasie każdy z nas powinien wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.

Apelujemy o rozsądek i stosowanie się do obowiązujących nakazów.

  • radiowóz policyjny jadący przed galerią handlową
  • radiowóz policyjny jadący przed galerią handlową w związku z nowymi obostrzeniami związanymi z pandemią
  • policjant stojący przed wejściem do jednego z chełmińskich sklepów
  • policjant rozmawiający z kobietą pracującą w jednym z chełmińskich sklepów, podczas zadań związanych z kontrolą stosowania się do przepisów związanych z pandemią
  • Policjant stoi przed wejściem do obiektu handlowego