NURD W POWIECIE CHEŁMIŃSKIM - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

NURD W POWIECIE CHEŁMIŃSKIM

Data publikacji 01.04.2019

W piątek (29.03) chełmińscy policjanci wzięli udział w działaniach pn. „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”. Podczas akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo pieszych.

W piątek (29.03) funkcjonariusze chełmińskiej jednostki, wzięli udział w działaniach pn. „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”. Mundurowi szczególną uwagę skupiali na wykroczeniach mających wpływ na bezpieczeństwo pieszych. Podczas prowadzonych kontroli, policjanci uświadamiali uczestników ruchu drogowego o zagrożeniach i skutkach związanych np. z nieostrożnym wejściem na przejście, przebieganiem przez jezdnię czy też z nieustąpieniem pierwszeństwa osobie znajdującej się na pasach. Ponadto mundurowi zwracali uwagę na wykroczenia polegające na wyprzedzaniu pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach czy też omijaniu pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się przed przejściem.

 Głównym celem działań było przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: asp. Dorota Lewków