CHOINKI POD KONTROLĄ - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

CHOINKI POD KONTROLĄ

Data publikacji 21.12.2018

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, chełmińscy policjanci wzięli udział w działaniach zmierzających do wyeliminowania kradzieży drzewek z lasu oraz ich nielegalnej sprzedaży.

W środę (19.12) chełmińscy policjanci, wzięli udział w działaniach mających na celu przeciwdziałanie kradzieżom choinek z lasu, ich nielegalnej wycince oraz sprzedaży. Wraz z funkcjonariuszami straży leśnej, mundurowi patrolowali lasy powiatu chełmińskiego z wykorzystaniem terenowego auta. Głównymi zadaniami, było ujawnianie osób dokonujących kradzieży drewna, kłusownictwa oraz szkodnictwa leśnego. Mundurowi szczególną uwagę  skupili na nielegalnej wycince ozdobnych drzewek. Policjanci nie tylko skupili się na wykroczeniach i przestępstwach „związanych z lasem”.  Kontrolowali również targowiska i miejsca sprzedaży drzewek, sprawdzając pozwolenie na handel oraz ich pochodzenie.

Jak wiadomo, kolejnym symbolem Bożego Narodzenia jest świąteczny karp. Dlatego też, uwadze mundurowych nie umknęły kwestie związana ze sprzedażą żywych ryb  i ich humanitarne traktowanie.

Warto pamiętać o tym, że symbole Świąt Bożego Narodzenia, należy kupować ze sprawdzonych źródeł. Pomoże nam to uniknąć konsekwencji prawnych.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: asp. Dorota Lewków