BEZPIECZNE ŚWIĘTA - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

BEZPIECZNE ŚWIĘTA

Data publikacji 19.12.2018

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To czas w którym szczególnie powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo własne oraz naszych bliskich. Rozsądek i rozwaga pomogą nam uniknąć niepożądanych sytuacji.

Święta to czas podczas którego szczególnie powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo własne i najbliższych. Chcąc uniknąć niepożądanych sytuacji pamiętajmy o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa. W okresie świątecznym wielu z nas decyduje się na kilkudniowe wyjazdy z domu. Warto więc pamiętać o właściwym zabezpieczeniu swoich mieszkań i posesji. Zwróćmy uwagę na to, aby okna i drzwi były pozamykane. Warto też poprosić zaufaną osobę o doglądanie naszego dobytku. Przestrzegajmy również przepisów ochrony przeciwpożarowej.

Jak wiadomo pośpiech nie idzie w parze z bezpieczeństwem. Zdecydowane większe natężenie ruchu wymaga od nas skupienia, rozsądku i rozwagi. Podróżując autem zróbmy wszystko aby szczęśliwie dojechać do celu. Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu i pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów drogowych. Natomiast korzystając z komunikacji zbiorowej pamiętajmy o tym, aby właściwie zadbać o rzeczy osobiste, torebki, saszetki, uważając na tzw. „sztuczny tłum”.

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, rozwaga i rozsądek z pewnością przyczynią się do tego, że nasze Święta miną w spokojnej atmosferze pełnej relaksu i rodzinnego ciepła.

 

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: asp. Dorota Lewków