KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 31.10.2018

Chełmińscy Policjanci zorganizowali działania ukierunkowane na rozpowszechnienie wśród społeczeństwa KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA.

We wtorek (30.10) w godz. 06.00-22.00 chełmińscy policjanci zorganizowali akcję promującą Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Działania odbyły się z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie nadkom. Andrzeja Szczepańskiego oraz koordynatora lokalnego mł. asp. Łukasza Tomaszewskiego. W przedsięwzięciu udział wzięło 32 funkcjonariuszy, którzy podczas podejmowanych interwencji np. legitymowania, kontroli drogowych, rozmowy ze społeczeństwem oraz innych czynności służbowych, wręczali ulotki i informowali o zasadach działania aplikacji internetowej. Dodatkowo funkcjonariusze Zespołu Dzielnicowych umieszczali plakaty w widocznych miejscach np. w placówkach samorządowych i innych instytucjach współpracujących z Policją. Ponadto funkcjonariusze Zespołu Dyżurnych i Wydziału Kryminalnego przekazywali wiedzę na temat aplikacji osobom przybyłym do jednostki. Informowali o zasadach działania KMZB oraz o tym, że została stworzona, aby ułatwiać kontakt społeczeństwa z policją.

Mamy nadzieję, że wczorajsze działania przekonają mieszkańców powiatu chełmińskiego do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz uświadomią, że każde zgłoszenie ma duże znaczenie i prowadzi do ogólnej poprawy bezpieczeństwa.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: asp. Dorota Lewków