BEZPIECZEŃSTWO W OKRESIE „WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH” - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

BEZPIECZEŃSTWO W OKRESIE „WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH”

Data publikacji 24.10.2018

Już niedługo czas „Wszystkich Świętych”. Zachowajmy szczególną ostrożność podczas jazdy i w miarę możliwości korzystajmy ze środków transportu zbiorowego. Pamiętajmy też o właściwym zabezpieczeniu swoich domów.

Zbliża się dzień „Wszystkich Świętych”, który (podobnie jak dni poprzedzające i następujące bezpośrednio po nim) charakteryzuje się licznymi wyjazdami i co się z tym wiąże wzmożonym natężeniem ruchu. Zachowajmy więc szczególną ostrożność podczas przemieszczania i w miarę możliwości korzystajmy ze środków transportu zbiorowego. Przestrzegajmy przepisów i zwracajmy uwagę na oznakowanie w którym mogą nastąpić świąteczne zmiany (szczególnie w rejonie cmentarzy). Pamiętajmy również o tym, żeby w zaparkowanych samochodach nie pozostawiać wartościowych przedmiotów. Zanim opuścimy miejsce zamieszkania pomyślmy o właściwym zabezpieczeniu swoich mieszkań, domów, posesji itd. Warto jest sprawdzić instalację alarmową oraz poprosić rodzinę (lub zaufanego sąsiada) o  doglądanie pozostawionego dobytku. Zwróćmy też uwagę na dokładne pozamykanie okien i drzwi.

W okresie świątecznym będą trwały wzmożone działania policyjne zmierzające do ogólnej poprawy porządku i bezpieczeństwa obywateli. Apelujemy więc o ostrożność i rozsądek.

 

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: asp. Dorota Lewków