Wiadomości

KOLEJNE MIEJSCE NIEBEZPIECZNE WYELIMINOWANE DZIĘKI KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ I BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 09.07.2018

Dzięki informacjom nanoszonym na KMZB przez mieszkańców Chełmna policjanci doprowadzili do poprawy bezpieczeństwa w infrastrukturze drogowej

 W ostatnim czasie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zaczęły pojawiać się informacje z których wynikało, że na terenie przyległym do marketu przy ulicy Polnej  w Chełmnie brakuje chodnika. Osoby chcące dojść do sklepu zmuszone były do korzystania z jezdni po której jeździły samochody.
Stwarzało to niebezpieczeństwo dla kierujących oraz pieszych. Rozwiązaniem tego problemu zajęli się chełmińscy policjanci. Nawiązali oni kontakt z przedstawicielem sklepu Lidl.          W wyniku wspólnych ustaleń wyodrębniony został chodnik prowadzący od ul. Polnej na parking przy dyskoncie.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która powstała by ułatwić kontakt społeczeństwa z policją. Pozwala ona każdej osobie przekazać informacje o różnego rodzaju przestępstwach i wykroczeniach. Należy korzystać z niej odpowiedzialnie, gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie skutkuje odpowiednią reakcją policji.
W opisywanym powyżej przypadku z ul. Polnej w Chełmnie, zgłoszenia mieszkańców naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń i Bezpieczeństwa przyczyniły się do zmiany nieprawidłowej infrastruktury drogowej.
Od początku funkcjonowania aplikacji odnotowano 638 zgłoszenia z czego po sprawdzeniu potwierdziło się 299 zagrożeń co stanowi, że 46 procent zostało potwierdzonych.