Mundurowi z Chełmna dołączyli do charytatywnej sztafety - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

Mundurowi z Chełmna dołączyli do charytatywnej sztafety

Data publikacji 01.07.2018

Policjanci z powiatu chełmińskiego przyłączyli się do charytatywnej sztafety rowerowej przemierzającej Polskę w ramach akcji „Mundur na Rowerze 2018 - Mundurowi Mundurowym”. Przedsięwzięcie ma na celu zebranie funduszy na rehabilitację policjanta Marcina i strażaka Arkadiusza z Łodzi, którzy odnieśli poważne obrażenia ciała w trakcie pełnienia służby.

22 maja w Białymstoku mundurowi rozpoczęli charytatywną sztafetę rowerową przez Polskę pn. „Mundur na Rowerze 2018 - Mundurowi Mundurowym” . Głównym celem akcji jest pomoc rannym w czasie służby kolegom. Policjanci, strażacy, żołnierze, funkcjonariusze Służby Więziennej, strażnicy graniczni - chcą pokonać ok. 6100 km, przejeżdżając przez 134 miasta tak, aby spotkać się 30 czerwca na mecie w Łodzi. W czasie trwania sztafety mundurowi wpłacają dowolne kwoty na leczenie i rehabilitację Arka i Marcina. Sztafeta to akcja typu „od miasta do miasta”, w kolejnych miastach przekazują sobie symbol akcji: dwie bransolety splecione z linki paracord.

Chełmińscy policjanci również wzięli udział w sztafecie. W czwartek (28.06.18)wspólnie przemierzyli na rowerach odcinek z Grudziądza do Bydgoszczy, pokonując blisko 90 km.

Udział w tej wyjątkowej akcji jest również wyrazem jedności wszystkich służb, gdzie celem nadrzędnym dla wszystkich jest niesienie pomocy.

Autor: sierż.szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Anita Zielińska