UWAGA MOTOCYKLIŚCI - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

UWAGA MOTOCYKLIŚCI

Data publikacji 25.05.2018

Sezon motocyklowy trwa, ładna wiosenna pogoda, która utrzymuje się od dłuższego czasu to szczególny czas dla miłośników jednośladów. Bardzo ważne jest, aby być świadomym niebezpieczeństw jakie niesie ze sobą kierowanie tego typu pojazdem.

Jazda motocyklem na pewno sprawia wiele przyjemności. Ważne by jazda ta była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza tymi dotyczącymi ograniczeń prędkości. Niestety jej niedostosowanie do aktualnych warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Pamiętajmy, że jazda motocyklem wymaga posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierowcy samochodów powinni mieć świadomość, że po drodze jeżdżą także miłośnicy jednośladów. Szczególnie uważnie należy spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać o wzajemnym szacunku.

Dla zwiększenia skuteczności swojej pracy w zapewnianiu bezpieczeństwa kierowcom jednośladów, chełmińscy policjanci także pełnią służbę na motocyklach. Wszystko po to, aby zdarzeń na drogach było jak najmniej.

 

Autor: mł.asp. Anita Zielińska
Publikacja: Anita Zielińska