SPOTKANIA DOTYCZĄCE BEZPIECZNYCH FERII - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

SPOTKANIA DOTYCZĄCE BEZPIECZNYCH FERII

Data publikacji 10.02.2018

O tym jak bezpiecznie spędzić ferie z uczniami szkół podstawowych rozmawiała policjantka z chełmińskiej komendy. Spotkanie odbyło się w ramach tegorocznych działań „Bezpieczne ferie”.

Policjantka spotkała się z przedszkolakami oraz uczniami szkół podstawowych na terenie powiatu chełmińskiego. Spotkanie było poświęcone tematyce bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. Omówiono aspekty dotyczące zagrożeń z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w domu oraz poza nim. Scharakteryzowała jakie zachowania są ryzykowne.

Policjantka mówiła o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Omówiła podstawowe przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych, rowerzystów i pasażerów pojazdów. Przypomniała również aby nosić kamizelki i elementy odblaskowe. Wytłumaczyła także dlaczego w czasie jazdy samochodem należy korzystać z fotelików ochronnych. Mówiąc o zagrożeniach w kontakcie z obcymi przestrzegała, aby nie ufać takim osobom i nie nawiązywać z nimi kontaktu. Poruszyła także temat bezpieczeństwa w sieci. Dzieci poznały numery alarmowe, a także okoliczności w jakich można z nich korzystać. Przestrzegała przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne uświadamiając młodych słuchaczy jakie mogą być tego skutki, aby do zjeżdżania na sankach wybierać miejsca oddalone od ruchu samochodowego, nie stać blisko zjeżdżających saneczkarzy i nie zastawiać ścieżki zjazdu, nie doczepiać sanek do samochodu, nie rzucać śnieżkami w samochody i zwierzęta, nie rzucać śnieżkami, gdy znajduje się w nich jakiś ciężki bądź niebezpieczny przedmiot (np. kamień)

Policjantka radziła przede wszystkim, aby miejsce do zimowych zabaw wybierać z rozsądkiem a przede wszystkim pod okiem osób dorosłych.

Autor: mł.asp. Anita Zielińska
Publikacja: Anita Zielińska