POMOC BEZDOMNYM - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

POMOC BEZDOMNYM

Data publikacji 14.11.2017

Każdy z nas może pomóc osobie bezdomnej. Wystarczy sygnalizować przypadki zagrożeń i wskazywać miejsca przebywania tych osób.

        Pomimo istnienia noclegowni i schronisk dla bezdomnych wciąż wielu z nich stara się zagospodarować przestrzeń publiczną w celu wytworzenia poczucia własnego miejsca. Przebywają m.in. w pustostanach, altanach, opuszczonych bunkrach, klatkach schodowych czy dworcach. 
        Wzorem lat ubiegłych  apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu chełmińskiego aby kontaktowali się z policją i informowali o osobach bezdomnych. Zbliżający się okres zimowy i niskie temperatury przyczyniają się do śmierci osób bezdomnych z powodu wychłodzenia organizmu. 
        Chełmińscy policjanci dysponują listą placówek zapewniających miejsca noclegowe na terenie województwa kujawsko - pomorskiego. Informacje o miejscach pobytu osób bezdomnych można przekazywać osobiście lub telefonicznie na numer telefonu alarmowego 112 i 997 oraz za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wpisując kategorię określoną jako "Bezdomność".
        Sygnalizowane miejsca zostaną  skontrolowane przez policjantów, którzy będą dążyli do przekonania tych osób aby udały się z nimi do noclegowni czy schroniska dla bezdomnych, w których otrzymają niezbędną pomoc. 
Autor: asp.szt. Gabriela Andrzejczyk
Publikacja: Gabriela Andrzejczyk