NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI DROGOWEJ - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI DROGOWEJ

Data publikacji 13.11.2017

Kierowca fiata seicento nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Usłyszał już policyjne zarzuty.

      W dniu 12.11.2017 roku około godz. 19.10 w miejscowości Paparzyn  policjanci z ruchu drogowego KPP w Chełmnie prowadzili kontrolę drogową. Kierujący samochodem fiat seicento pomimo wydanego przez funkcjonariusza  wyraźnego polecenia  do zatrzymania się kontynuował jazdę. Policjanci ruszyli za kierowcą seicento, który ominął policjantów i jechał dalej w kierunku , z którego przyjechał. Po zatrzymaniu uciekającego pojazdu okazało się , że kierujący seicento to 43-latek, mieszkaniec gminy Lisewo. W wyniku sprawdzenia kierowcy w policyjnych systemach okazało się , że kierował on samochodem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, wkrótce jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 
 
    W piątek( 10.11) policjanci z Chełmna podejmowali czynności podczas dwóch kolizji, które zakończyły się mandatami karnymi. 
Pierwsza z nich miała miejsce w Chełmnie przy ul. Poprzecznej około godz. 15.10. Kierująca pojazdem vw polo jadąc ulicą Poprzeczną od ulicy Kościelnej do ulicy Rycerskiej w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru omijania uszkodziła pojazd renault megane oraz pojazd opel zafira. Sprawczyni. 26-latka z Chełmna została ukarana mandatem. 
 
  Kolejna kolizja również miała miejsce w piątek(10.11).około godz. 22.00 w Kokocku. Kierujący pojazdem vw golf wykonując manewr cofania uderzył w wolkswagena golfa. Sprawca to 19-latek , mieszkaniec Złotowa. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. 
Autor: asp.szt. Gabriela Andrzejczyk
Publikacja: Gabriela Andrzejczyk