ZDARZENIA Z WEEKENDU - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

ZDARZENIA Z WEEKENDU

Data publikacji 30.10.2017

Spora liczba zdarzeń z weekendu spowodowana wzmożonym ruchem na drogach, policja prosi o ostrożną jazdę.

       W dniu 27.10.2017 roku około godz. 20.30 w miejscowości Kolno kierujący pojazdem fiat nie zachował szczególnej ostrożności podczas manewru wymijania i uderzył w prawidłowo jadący pojazd audi i doszło do zderzenia. W wyniku przeprowadzonych na miejscu czynności policjanci z Chełmna ustalili, że sprawca kolizji 61-latek, mieszkaniec gminy Chełmno nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Nadto w wyniku badania stanu trzeźwości okazało się , że był pod wpływem alkoholu z wynikiem ponad 2,5 promila. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie. 
 
    W dniu 27.10.2017 roku około godz. 16.30 w miejscowości Kornatowo policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. W wyniku badania stanu trzeźwości okazało się , że "wydmuchał" ponad 1 promil. Mieszkaniec gminy Lisewo, 52-latek został ukarany mandatem. 
 
    W dniu 28.10. 2017 roku chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem vv. Kierujący tym pojazdem, 32- latek mieszkaniec gminy Grudziądz, również był nietrzeźwy i "wydmuchał" ponad 1 promil. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty.  
 
    W dniu 27.10.2917 roku około godz. 18.45 w Drzonowie kierująca pojazdem ford nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze wskutek czego uderzyła w drzewo. Kierująca pojazdem to 18-latka, mieszkanka Torunia. 17-letni pasażer z tego pojazdu z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie. 
 
   W dniu 28.10.2017 roku około godz. 15.30 przy ul. Dworcowej w Chełmnie kierujący pojazdem mercedes jadąc ulicą Dworcową w kierunku ul. Świętojerskiej nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych w wyniku czego doszło do potrącenia. Poszkodowany został przewieziony do szpitala z obrażeniami głowy. Kierowca mercedesa to 64 latek, mieszkaniec Torunia. W tej sprawie policja również prowadzi postępowanie. 
Autor: asp.szt. Gabriela Andrzejczyk
Publikacja: Gabriela Andrzejczyk