WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJANTÓW URATOWAŁY 70-LATKA - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJANTÓW URATOWAŁY 70-LATKA

Data publikacji 31.10.2017

Wspólne działania chełmińskich i starachowickich policjantów uratowały życie 70-latka. Mężczyzna zasłabł w kabinie ciężarówki na skutek zatrucia gazem. Na szczęście pomoc przyszła w porę.

      W godzinach nocnych z 26/27.10. 2017 roku dyżurny KPP w Chełmnie został powiadomiony przez KPP w Starachowicach o przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu kierowcy tira. Na podstawie ustalonego przez nich położenia telefonu zaginionego mężczyzny wytypowano , że ma on się znajdować na pograniczu miejscowości Wabcz i Paparzyn. 
       Policjanci z Chełmna  sierż. szt. Sebastian Olech i st. sierż. Mateusz Banach opatrolowali ten teren za wskazanym samochodem ciężarowym man. W Paparzynie na stacji paliw ujawnili szukany samochód. W kabinie pojazdu zauważyli leżącego mężczyznę, który nie reagował na ich sygnały. Policjantom udało się otworzyć drzwi kabiny. Mężczyzna w środku miał problemy z oddychaniem i nie mogli nawiązać z nim kontaktu. Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej udrażniając drogi oddechowe. 
       W kabinie wyczuwalna była woń gazu, który ulatniał się ze stojącej tam butli. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zatrucie gazem. Mężczyznę przewieziono do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo
Autor: asp.szt. Gabriela Andrzejczyk
Publikacja: Gabriela Andrzejczyk