SPOTKANIE POLICJANTÓW W CARITAS CHEŁMNO - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

SPOTKANIE POLICJANTÓW W CARITAS CHEŁMNO

Data publikacji 23.10.2017

W ubiegłym tygodniu policjanci z Chełmna przeprowadzili pogadankę w Ośrodku Wsparcia CARITAS w Chełmnie. Spotkanie zostało poprowadzone przez sierż. szt. Mariusza Małkowskiego oraz st. asp. Grzegorza Dudzińskiego i mł. asp. Tomasza Zielińskiego z chełmińskiej komendy.

 
 
         Przebywające w Ośrodku Wsparcia osoby usłyszały od funkcjonariuszy porady jak nie dać się oszukać metodą "na wnuczka" czy " na policjanta". Policjanci omówili z uczestnikami spotkania tematy związane z procedurą Niebieska Karta i jak należy postępować w przypadku gdy stajemy się ofiarą przemocy psychicznej, fizycznej czy seksualnej. 
         Nie zabrakło też informacji na temat popełnianych dość często wykroczeń jakimi są chociażby używanie słów wulgarnych w miejscach publicznych czy zaśmiecanie miejsc publicznych i jakie są tego konsekwencje. 
        Na zakończenie spotkania policjanci zaprezentowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa przedstawiając krok po kroku jak należy z niej korzystać aby poinformować policję o zagrożeniu i jak nanieść je na mapie.
Autor: asp.szt. Gabriela Andrzejczyk
Publikacja: Gabriela Andrzejczyk