ARESZT ZA NARKOTYKI - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

ARESZT ZA NARKOTYKI

Data publikacji 21.10.2017

Areszt na okres trzech miesięcy oraz dozór policyjny za posiadanie środków narkotycznych. Z takim skutkiem zakończyła się akcja kryminalnych z Chełmna.

      W dniu 17.10.2017 roku około godz. 20.00 kryminalni z Chełmna na podstawie własnych ustaleń operacyjnych zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. Do zatrzymania doszło na terenie ogródków działkowych na Powiślu gdzie mężczyźni przyjechali samochodem audi. W wyniku ich przeszukania oraz pojazdu jakim się poruszali i  przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zatrzymanych mężczyzn w tym altany działkowej policjanci ujawnili środki narkotyczne u dwóch zatrzymanych. W sumie zabezpieczono  ponad 76 gramów środków narkotycznych, w tym około 34 gramy marihuany i około 42 gramy amfetaminy. 
      Poza środkami narkotycznymi policjanci zabezpieczyli również namiot hydroponiczny do uprawy roślin wraz z lampą , zasilaczem i filtrem powietrza, cztery wagi oraz nasiona konopii.
Posiadacze narkotyków usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Wobec jednego z mężczyzn, 32 latka mieszkańca gminy Stolno, posiadającego znaczne ilości narkotyków Sąd Rejonowy w Chełmnie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec drugiego z mężczyzn, 22-latka również mieszkańca gminy Stolno Prokurator Rejonowy w Chełmnie zastosował dozór policyjny. Wobec podejrzenia, że trzeci z mężczyzn kierował samochodem pod wpływem środków odurzających policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. 
     Sprawa znajdzie swój finał przed sądem. 
Autor: asp.szt. Gabriela Andrzejczyk
Publikacja: Gabriela Andrzejczyk