KIEROWCY NOGA Z GAZU ! - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

KIEROWCY NOGA Z GAZU !

Data publikacji 29.08.2017

Kierowcy, noga z gazu! Zbliża się koniec wakacji a policyjne statystyki odnotowują sporą ilość zdarzeń drogowych. W powiecie chełmińskim podczas minionego weekendu zarejestrowano kilka kolizji, których najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Pośpiech i roztargnienie są dla kierowcy złym doradcą. Zalecamy ostrożną jazdę.

Na terenie działania KPP w Chełmnie policjanci odnotowali następujące kolizje drogowe: 
 
W piątek (25.08)  około godz. 16:50 policjanci zostali wezwani do kolizji w miejscowości Wielkie Łunawy gdzie jak ustalili kierujący pojazdem audi jadąc od miejscowości Paparzyn w kierunku Wielkich Łunaw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu drugiemu audi poruszającemu się drogą z pierwszeństwem  jadącemu od miejscowości Wielkie Łunawy w kierunku Grudziądza w wyniku czego doszło do zderzenia. Poza uszkodzonymi samochodami nikomu nic się nie stało. Sprawca to 21-latek, mieszkaniec gminy Stolno, był trzeźwy. Mężczyzna został ukarany mandatem. 
 
W sobotę (26.08) policjanci z Chełmna byli wzywani do dwóch kolizji drogowych. Pierwsza z nich  miała miejsce około godz. 8:50 i została spowodowana przez psa, który nieoczekiwanie  wybiegł na drogę w miejscowości Bruki Unisławskie wprost pod nadjeżdżającego fiata punto. Właściciela psa ukarano mandatem za niewłaściwe trzymanie zwierzęcia. 
Do drugiej kolizji doszło około godz. 18:50 w Chełmnie przy ul.Nad Groblą gdzie kierująca pojazdem vw passat jadąc drogą K-91 w kierunku m. Świecie nie dostosowała prędkości do warunków ruchu w wyniku czego uderzyła w pojazd vw polo znajdujący się przy ul. Nad Groblą. Sprawczyni to 39 letnia mieszkanka gminy Chełmno. Kobietę ukarano mandatem.  
 
W niedzielę (27.08) dyżurny chełmińskiej policji odnotował już trzy kolizje. O godzinie 10:20 w miejscowości Zegartowice na drodze K-91 kierująca pojazdem opel corsa nie dostosowała prędkości do warunków ruchu w wyniku czego wjechała w pole a następnie pojazd dachował. Brak innych uczestników ruchu. Kobieta była trzeźwa. Jest mieszkanką gminy Lisewo i ma 23 lata. Została ukarana mandatem. Następna kolizja miała miejsce w Chełmnie o godz. 12:20 przy ul. Polnej gdzie kierujący fordem mondeo podczas manewru cofania na parkingu uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd kia po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Sprawca został ustalony i ukarany mandatem. Okazał się nim 53 latek zamieszkały na terenie gminy Chełmno. Był trzeźwy. 
Około godziny 14.00 policjanci z Chełmna zostali wezwani również do kolizji w Lisewie. Tam kierujący samochodem hyundai jadąc autostradą A1 w kierunku Gdańska nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego zjechał na pobocze i dachował. Jechał z pasażerką, nie stwierdzono obrażeń. Sprawca mieszka w Opolu. Jest w wieku 75 lat. Był trzeźwy. Kierowca został ukarany mandatem. 
 
W ciągu ostatniego weekendu nie obyło się też bez nietrzeźwych kierowców. 
Funkcjonariusze na terenie naszego powiatu  zatrzymali  jednego rowerzystę i trzech motorowerzystów. 
 
Pijany rowerzysta został zatrzymany przez patrol policji z Unisławia w dniu 25.08.2017r  o godz. 18:30 przy ul. Hallera w Lisewie. W wyniku badania stwierdzono , że  mężczyzna miał około 3 promili. Został ukarany mandatem. Jest on 51 latkiem zamieszkałym na terenie gminy Lisewo.
 
W piątek (25.08) policjanci ruchu drogowego z Chełmna zatrzymali jeszcze dwóch pijanych motorowerzystów. Około godz. 19:45 w miejscowości Brzozowo kierujący motorowerem mieszkaniec gm. Chełmno " wydmuchał " około 2,5 promila a drugi zatrzymany chwilę później przez drugi patrol policji  około godz. 19.50 w miejscowości Stolno mieszkaniec tej gminy " wydmuchał" ponad 1 promil. W niedzielę (27.08) policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego motorowerzystę, który po badaniu miał około 2,5 promila. Jest on 47-latkiem zam. w gminie Stolno.
 
Dla przypomnienia kierowanie motorowerem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości  jest przestępstwem. Sprawcy tych czynów wkrótce usłyszą zarzuty i  sprawy znajdą swój finał w sądzie. 
Autor: asp.szt. Gabriela Andrzejczyk
Publikacja: Gabriela Andrzejczyk