A MOGŁO ZAKOŃCZYĆ SIĘ TYLKO NA MANDACIE... - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

A MOGŁO ZAKOŃCZYĆ SIĘ TYLKO NA MANDACIE...

Data publikacji 01.08.2017

Pomimo wyraźnego sygnału kierujący audi nie zatrzymał się do kontroli, a wręcz przyspieszył. Powodem tego zachowania było, jak się okazało, brak uprawnień do kierowania, a także to, że przewoził więcej pasażerów niż określone w dowodzie rejestracyjnym. Teraz, zgodnie z nowymi przepisami grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy (1.08.17), około 2:00, w Unisławiu na ul. Chełmińskiej. Tam patrol dał znak kierującemu audi do zatrzymania się. Mężczyzna jednak nie zareagował, a wręcz przyspieszył. Policjanci ruszyli więc za nim w pościg. Gdy mundurowi zatrzymali auto szybko wyjaśniło się co było powodem takiego zachowania. Samochodem podróżowało w sumie sześć osób, a zatem więcej niż określone w dowodzie rejestracyjnym, a ponadto 22-letni kierujący nie posiadał uprawnień.

Mężczyzna za wykroczenia został ukarany mandatem, natomiast za to, że nie zatrzymał niezwłocznie pojazdu i kontynuował jazdę odpowie przed sądem.

 

Policjanci przypominają i ostrzegają, że niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu od dnia 1 czerwca 2017 roku jest przestępstwem określonym w art. 178b KK, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Autor: st. asp. Tomasz Manuszewski
Publikacja: Artur Jackowski