WYPADEK W MAŁYM CZYSTYM - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

WYPADEK W MAŁYM CZYSTYM

Data publikacji 26.07.2017

W dniu dzisiejszym około godz. 5.40 w miejscowości Małe Czyste doszło do wypadku drogowego. Jedna osoba jest ranna. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

     Dzisiaj (26.07) w godzinach porannych około 5.40 dyżurny policji w Chełmnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu pojazdów w miejscowości Małe Czyste. Na miejsce skierował patrol policji. Funkcjonariusze na podstawie przesłuchania świadków i przeprowadzonych oględzin  ustalili, że na skrzyżowaniu drogi kierujący samochodem osobowym vw polo 30-latek, mieszkaniec powiatu chełmińskiego  nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. W wyniku tego doszło do zderzenia pojazdów. Kierowca motoroweru z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowców, obydwaj byli trzeźwi. W sprawie tej prowadzone jest postępowanie o przestępstwo z art. 177 par. 1 k.k.
     Osoba,która naruszając, chociażby nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, powoduje wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 par. 1 k.k. podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.  
Autor: asp.szt. Gabriela Andrzejczyk
Publikacja: Gabriela Andrzejczyk