Wiadomości

PONAD 2 KILOGRAMY NARKOTYKÓW NIE TRAFI NA RYNEK DZIĘKI PRACY KRYMINALNYCH

Data publikacji 16.10.2020

Dzięki pracy chełmińskich kryminalnych, na rynek nie trafi znaczna ilość narkotyków. Mężczyźni, odpowiedzialni za nielegalny proceder usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo, grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Ciężka praca chełmińskich kryminalnych doprowadziły do ustalenia i zatrzymania trzech mężczyzn, zamieszanych w narkotykowy proceder. Podczas przeszukania zajmowanych przez nich pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, policjanci znaleźli łącznie ponad 2 kilogramy różnego rodzaju środków narkotycznych, takich jak marihuana czy amfetamina. Ponadto zabezpieczone zostały grzybki o działaniu psychoaktywnym oraz przedmioty mogące służyć do ważenia posiadanych substancji. Tego dnia, miejscowi kryminalni pracowali wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Zatrzymany 36-letni mieszkaniec Chełmna oraz dwójka jego rówieśników z powiatu, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszeli zarzut posiadania i przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu, za popełnione przestępstwo mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nie poprzestają w walce z osobami handlującymi różnego rodzaju środkami odurzającymi i psychotropowymi. Stanowią one zagrożenie dla zdrowia a nawet życia.

  • leżące obok siebie różnego rodzaju środki narkotyczne zabezpieczone przez policjantów