PROFILAKTYCZNA ROZMOWA POLICJANTEK Z PRZEDSZKOLAKAMI - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

PROFILAKTYCZNA ROZMOWA POLICJANTEK Z PRZEDSZKOLAKAMI

Data publikacji 02.10.2020

Wczoraj (01.10) miejscowe policjantki odwiedziły przedszkolaków z Robakowa. Podczas spotkania, funkcjonariuszki poruszyły tematy związane z bezpieczeństwem w domu oraz na drodze. Mówiąc o znaczącej roli odblasków, nawiązały do akcji „Bezpieczna droga do szkoły” oraz do „Ogólnopolskiego policyjnego dnia odblasków 2020”.

Wczoraj (01.10) przypadał „Ogólnopolski policyjny dzień odblasków 2020”. Właśnie tego dnia miejscowe funkcjonariuszki odwiedziły przedszkolaków z Robakowa.  Podczas spotkania policjantki opowiadały między innymi o bezpieczeństwie w domu i na drodze. Mówiąc o właściwych zachowaniach, nawiązywały do akcji informacyjno – edukacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Świeć Przykładem – bądź widoczny”. Dzieci dowiedziały się jak duże znaczenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym mają umieszczone w widocznym miejscu elementy odblaskowe.

Dbając o bezpieczeństwo maluchów, funkcjonariuszki przekazały na ręce nauczycielki odblaski oraz plakat promujący „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków 2020”..

  • policjantka siedząca w sali wraz z przedszkolakami, opowiadająca o bezpieczeństwie
  • policjantka opowiadająca przedszkolakom o bezpieczeństwie
  • policjantka opowiadająca grupie przedszkolaków o bezpieczeństwie, podczas pogadanki profilaktycznej