SPRAWCA KRADZIEŻY ZATRZYMANY Z AMFETAMINĄ - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

SPRAWCA KRADZIEŻY ZATRZYMANY Z AMFETAMINĄ

Data publikacji 30.09.2020

Miejscowi policjanci zauważyli i wylegitymowali mężczyznę, który wyglądem przypominał sprawcę kradzieży, do których doszło na terenie Chełmna. Ponadto podczas sprawdzenia, funkcjonariusze znaleźli przy nim nie tylko rzeczy mogące pochodzić z kradzieży, ale również amfetaminę. O dalszym losie 28-latka zadecyduje sąd.

W pobliżu jednego z chełmińskich sklepów, znajdujących się na ulicy Polnej, miejscowi policjanci zauważyli mężczyznę, który wyglądem przypominał sprawcę wcześniejszych kradzieży sklepowych. Dodatkowo na widok funkcjonariuszy mężczyzna ten zachowywał się bardzo nerwowo. Policjanci, którzy postanowili wylegitymować 28-latka, znaleźli przy nim nie tylko przedmioty mogące pochodzić z kradzieży, ale również woreczki foliowe z zawartością białego proszku. Wstępne badania potwierdziły, że jest to amfetamina.

Mieszkaniec powiatu chełmińskiego został zatrzymany i przewieziony do miejscowej komendy.

Wczoraj (29.09) po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, mężczyzna ten usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych. Dodatkowo zebrany materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mu czterech zarzutów związanych z kradzieżami, do których doszło w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy w Chełmnie. Łupem sprawcy padały między innymi ubrania, buty i słodycze. O dalszym losie 28-latka zadecyduje sąd.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków psychotropowych, przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kradzież grozi areszt, ograniczenie wolności albo grzywna, a w przypadku przestępstwa, które wiąże się z przedmiotami o większej wartości, sąd może orzec karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant trzymający zatrzymanego mężczyznę
  • policjanci stojący za radiowozem, podczas czynności z zatrzymanym mężczyzną