ROZMOWA POLICJANTEK Z DZIEĆMI - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

ROZMOWA POLICJANTEK Z DZIEĆMI

Data publikacji 29.09.2020

Chełmińskie policjantki spotkały się z przedszkolakami z Unisławia, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Funkcjonariuszki poruszyły tematy związane między innymi z akcją „Świeć Przykładem – bądź widoczny” oraz „Bezpieczna droga do szkoły”.

Przed Posterunkiem Policji w Unisławiu, odbyło się spotkanie z miejscowymi przedszkolakami, podczas którego chełmińskie policjantki opowiadały o bezpieczeństwie na drodze i w domu. Mówiąc o właściwych zachowaniach, mundurowe nawiązywały do akcji informacyjno – edukacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Świeć Przykładem – bądź widoczny”. Z uwagi na to, że trwa okres jesienny, podczas którego zmrok zapada szybko, a widoczność na drogach często bywa ograniczona, policjantki przypomniały o ważnej roli odblasków i konieczności ich używania.

Dbając o bezpieczeństwo maluchów, funkcjonariuszki przekazały na ręce nauczycielki elementy odblaskowe oraz książeczki edukacyjne. Spotkanie wywołało wiele pozytywnych emocji, a przekazane informacje na pewno zostaną wykorzystane w codziennym życiu.

  • policjantka stoi przed grupą przedszkolaków i opowiada o bezpieczeństwie
  • policjantka opowiada dzieciom o bezpieczeństwie na drodze i pokazuje elementy odblaskowe
  • policjantka stoi przed grupą przedszkolaków i mówi o bezpiecznych i właściwych zachowaniach
  • policjantka stoi przed radiowozem i prowadzi pogadankę profilaktyczną z przedszkolakami