NIEBEZPIECZNE DACHOWANIA - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

NIEBEZPIECZNE DACHOWANIA

Data publikacji 20.05.2020

Wczoraj (19.05.2020) na terenie powiatu chełmińskiego, doszło do dwóch zdarzeń drogowych, które zakończyły się dachowaniem. Sprawcy obu kolizji zostali ukarani mandatami karnymi. Apelujemy do użytkowników dróg o rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Rozwaga i ostrożność kierowców, ma decydujący wpływ na bezpieczeństwo ich samych oraz innych użytkowników dróg. Niestety nie wszyscy bezpiecznie docierają do celu.

Wczoraj (19.05.2020) na terenie powiatu chełmińskiego, doszło do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. Pierwsze z nich zaistniało po godz. 07.00 na drodze W-548 w Cepnie, gdzie 20-letni kierujący oplem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik, a następnie wypadł z drogi i dachował. Kolejna kolizja miała miejsce po godz. 16.00 na ul. Toruńskiej w Unisławiu. Tam też 21-letnia kierująca kią, podczas wyprzedzania zjechała na lewe pobocze, po czym straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w lewe tylne koło jadącego w tym samym kierunku volkswagena. W wyniku uderzenia volkswagen wypadł z jezdni i dachował.

Za popełnione wykroczenia zarówno 20-letni kierujący oplem, jak i 21-letnia kierująca kią zostali ukarani mandatami karnymi.

W związku z dużą ilością zdarzeń drogowych, apelujemy do kierowców o ostrożność i jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami. Również pieszych prosimy o rozsądek i zwiększoną uwagę.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków