POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO

Data publikacji 13.05.2020

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 32-latkowi, który kierował oplem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna, który miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu, został zatrzymany przez policjanta, w czasie wolnym od służby.

Wczoraj (12.05.2020) policjant z Posterunku Policji w Lisewie, w czasie wolnym od służby, jadąc prywatnym autem, zwrócił uwagę na poruszającego się przed nim opla. Zachowanie kierującego osobówką wskazywało na to, że może być nietrzeźwy. Mężczyzna nie trzymał toru jazdy. Jechał od lewej strony do prawej, przekraczając przy tym oś jezdni. W pewnym momencie w miejscowości Lisewo, obserwowany 32-latek skręcił w kierunku pobliskiego posterunku i zatrzymał auto. Wtedy jadący za nim policjant podszedł do niego i wraz z przybyłym na miejsce umundurowanym funkcjonariuszem rozpoczął kontrolę.

Podczas rozmowy z kierowcą, policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Okazało się, że mieszkaniec powiatu toruńskiego jest totalnie pijany. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Mundurowi ustalili, że dokument został już wcześniej zatrzymany za podobny czyn. 

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 32-latek odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków