8 ZARZUTÓW DLA WŁAMYWACZA - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

8 ZARZUTÓW DLA WŁAMYWACZA

Data publikacji 28.04.2020

Chełmińscy policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepu. Ponadto mundurowi ustalili, że ten sam mężczyzna popełnił 7 innych przestępstw na terenie powiatu chełmińskiego. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

W poniedziałek (27.04.2020) przed godz. 03.00, dyżurny chełmińskiej jednostki otrzymał informacje o tym, że w pobliżu sklepu w Cepnie słychać jakieś niepokojące odgłosy. Na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy podczas sprawdzania pobliskiego terenu, zauważyli chowającego się przed nimi mężczyznę. Czujni funkcjonariusze, chcąc sprawdzić przyczynę nienaturalnego zachowania  34-latka ustalili, że chwilę wcześniej usiłował on włamać się do pobliskiego lokalu handlowego.

Zatrzymany przez mundurowych mężczyzna, został przewieziony do miejscowej jednostki, gdzie jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty. Okazało się jednak, że od początku roku popełnił on jeszcze kilka innych przestępstw na terenie powiatu chełmińskiego.

Poczynione przez kryminalnych ustalenia i zgromadzony materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mu łącznie 5 zarzutów kradzieży z włamaniem i 3 usiłowań kradzieży z włamaniem.

Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków
  • policjanci prowadzą zatrzymanego